canbebe

Bebeğinizin temizliği ve banyosu...

Banyo sırasında gerekli tüm malzemelerin yanınızda olduğundan emin olun. Nerede banyo yaptırırsanız yaptırın, bebeği asla yalnız bırakmayın.
 İşte bebek banyosuna dair püf noktaları ve önemli bilgiler:
OKU

Bebeğin giydirilmesi ve ziyaretler...

Anne babanın en çok dikkat ettiği, kaygı duyduğu anlardan biri yeni doğan bebeklerini dışarı çıkarmaya başlama sürecidir.
OKU

Sonbahardan dikkatli yararlanın!

Sonbaharla birlikte giderek soğuyan hava, serin ve kuru rüzgarla değişen hava şartları, bebeklerin hassas ve ince cildini yetişkinlerden çok daha fazla etkiler. Özellikle bir yaşın altındaki bebeklerde cilt çok daha ince, kuru ve daha geçirgendir. Bu nedenle annelerin, bebeklerinin cilt bakımına sonbaharda daha da özen göstermesi gerekir. Hava şartlarına maruz kalan yanaklar kızarır, kurur, kepeklenir. Bazen uzaktan kırmızı yanaklı bir bebek gördüğümüzde, “Yanakları elma gibi” diye içimizden geçiririz. Ancak bu kıpkırmızı yanakların, bebeğin canini yakan bir cilt hastalığının başlangıcı olabileceğini unutmamalıyız.
OKU

Bebeğim niye ağlıyor?

Yeni anne ve babalar için bebeğin neden ağladığını açıklamak çok güçtür. Hayatin ilk birkaç haftasında, bebeklerin çoğu zamanlarını ağlayarak geçirirler. Örneğin, 6 haftalıkken ağlama süresi günde 2,5–3 saate varabilir. Bu bir bebeğin uyanık olduğu zamanın yaklaşık %30’udur.
OKU

Bebeğimin uykusu

Bebeğinizin gelişimi için uykunun yeri çok önemlidir.
OKU
 
4