canbebe

Sonbaharda cilt bakımı...

Sonbahar mevsimi ile serinleyen hava, artan rüzgar ve yağmurla değişen hava şartları özellikle küçük bebeklerde, okula hazırlanan çocuklarda ve annelerin yaz aylarında uyguladığı cilt bakımı sonrasında, ciltte değişikliklere neden olur.
OKU

Bebekler ve çocuklarda kaşıntı...

Hassas ciltleri ile bebekler, her türlü cilt hastalığını daha zor geçirirken, daha hassas ve özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Önemli bir hastalığın habercisi de olabilecek kaşıntı hali, mutlaka bir doktor ile paylaşılmalı ve sebebi ortaya çıkarılmalıdır. Bebeklerde kaşıntı; huzursuzluk, sebepsiz ağlama, iştahta azalma ve sinirliliğe neden olur. Uzun süren kaşıntılarda çocuğun bedensel ve ruhsal gelişimi olumsuz yönde etkilenir. Bebeklerde kaşıntılar belli bölgelerde yaygın olabilir. Belli bölgelerde hissedilen kaşıntılar şu şekilde sıralanır:
OKU

Kışın çocuklarda sık görünen döküntülü hastalıklar...

Kışın soğuk havalarda, kapalı mekanlarda, kalabalık ortamlarda daha sık bulunma nedeniyle mikrobik hastalıklar daha kolay bulaşır ve bu nedenle çocuklarda döküntülü hastalıklar daha sık görülür.
OKU

Krem ve parfüm katkılı bebek bezlerinin zararları...

Hoş koku ve rahatlatıcı etki sebebiyle bazı annelerin tercih ettiği parfümlü ve kremli bebek bezleri, bebek sağlığı için zararlı olabilir. Üstelik bitkisel olduğu söylenen parfüm ya da krem katkıları bile alerjik veya toksik etki yaratabilir!
OKU

5 cümle ile alt değiştirme!

Bebeğinizin altını değiştirmek için 5 temel bilgi...
OKU
 
3
4