canbebe

Bebeğinizin ölçümleri tam mı?

Sağlıklı bir çocuğun kilo, boy, bas çevresi takipleri çok önemlidir. Aylık takipleri sırasında her bebeğin kendi büyüme eğrisi ortaya çıkar ve bu çizgiler çocuğun büyümesinin yaşına göre normal olup olmadığı hakkında bilgi verir.
OKU

Çocuklarınızın poliklinik takip planı

İşte bebekliğinden itibaren çocuğunuzun geliimini takip edeileceğiniz plan...
OKU

Bademcik ve geniz eti sorunu...

Özellikle çocuklarda çok sık görülen hastalıklardan biri bademciklerin şişmesidir.
OKU

Bebeğinizi adım adım izleyin!

Bebeklik ve çocukluk çağında oluşan ortopedik problemlerin ileriki yıllarda tüm yaşamı etkileyebildiğini belirten Kadıköy Şifa Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ali Canpolat, hem doğumsal, hem de sonradan oluşan problemler için erken tanı ve zamanında tedavinin, hayati önem taşıdığını vurguluyor ve bu nedenle çocukların; Yenidoğan ve Süt Çocukluğu (0-1 yaş), Oyun Çocukluğu (1-3 yaş), Okul Öncesi (4-6 yaş) ve Okul Çağı (7-13 yaş) dönemlerinde mutlaka ortopedi muayenelerinin yapılması gerektiğinin altını çiziyor.
OKU

Ah şu burun tıkanıklıkları...

Bebekler burunları tıkandığında biz yetişkinlerden daha zorlu bir süreç yaşarlar, çünkü doğuştan sümkürmeyi bilmezler. O yüzden burunlarını rahatlatmak biz annelere düşer! Tabii ki büyüdükçe bunu öğrenğrler ama tıkanıklık her zaman sıkıntı yaratır.
OKU
 
3
4