canbebe

Annelere öneriler...

Sevgili anneler, tabi ki anne olmakla ilgili konuşulacak çok şey var. Ama ilk kural ne olursa olsun temel temizlik prensiplerini uygulamaktır. Annenin bebek bakımı sırasında dikkat etmesi gerekenleri şöyle sıralamak mümkün...
OKU

Doğum ağrısı..

Ağrı, evrensel bir deneyimdir. Doğum ağrısı ise geçici ama hızlı başlayan ve kısa da sürse sıkıntı veren bir ağrı türüdür.

OKU

Doğum ağrılarıyla baş etmenin yolları...

Doğum ağrıları ile baş ederken ilaç kullanılan yöntemlerin yanında ilaç kullanılmayan yöntemlerin de büyük önemi vardır. Doğumun rahat geçebilmesi için gevşeme tekniklerinin kullanılması önemlidir.
OKU

Doğum korkusu...

Hamilelik ve doğumla ilgili korkular kadınların %90’nında bulunmaktadır. Açıkçası bizler hekim olarak bir anne adayının bu konuda hiçbir sıkıntısı yoksa daha çok endişeleniriz. Ancak bu korkular gereğinden fazla abartılıyor ve anlamsız boyutlara ulaşıyorsa buna sebep olan faktörleri araştırmak gereklidir.
OKU

Hastane çantanız hazır mı?

Doğuma hazırlanan anne adayı, kendisi ve bebeği için hastaneye yanında götüreceği iki çantayı da 32–34. Haftalar içinde hazırlamış olmalıdır. Peki, çantanın içinde neler olmalıdır?
OKU