canbebe

Bebeklerin yarısı pişik problemi yaşıyor!

Pişik, bebeklerin yüzde 50’sinde görülen bir rahatsızlıktır. Erciyes Üniversitesi’nde son 5 yıl içerisinde yenidoğan bebeklerde yapılan deri hastalıkları araştırmasında bez bölgesinde pişik görülme sıklığı yüzde 2 olarak saptanmıştır.

OKU

Bebeklerde antibakteriyel kullanımı...

Bebek cildi anne karnında iken sabit ısıda, sıvı içinde ve mikropsuz bir ortamdadır. “Amnios sıvısı” adı verilen bu sıvı, bebeği mikroplara ve kurumaya karşı korur ve sabit ısıda tutar.

OKU

Baharda bebeğiniz...

Bahar aylarında ılık ve güzel havalar bebeklerin açık hava ve güneş ışınlarından yararlanmasını sağlar. Bebeğin kemik gelişimi için güneş ışınlarından yararlanması şarttır. Çünkü kemik gelişimi için gerekli olan D vitamini güneş ışınları ile vücutta yapılır. Bütün bu güzelliklerin ve faydaların yanı sıra öğle saatlerinde bebeği güneşe çıkartmak tehlikelidir.
OKU

Bahar ayerjilerine alınacak önlemler...

Son yllarda artan alerji pek çok annenin sorunu. Bahara doğru da verdiği rahatsızlık gittikçe artar. İşte size neler yapabileceğinize dair temel önerilerimiz:
OKU

Yaz aylarında cilt bakımı...

Yazın sıcak hava, nem, güneş ışınları gibi etkenler, çeşitli böcek ve sineklerin artışı, yeşil ortamdan gelen polen gibi alerjenler bebekler için bazı sorunların artmasına neden olabilir.

OKU
1
2
 
3
 
4